۰۲ خرداد ۱۳۹۸


کد: 12124 | تاریخ : ۶ آذر ۱۳۹۴ | ساعت: 19:14 | سرویس: آخرین اخبار, ارتباطات | بازدید: 4,436 بازدید
پرینت (چاپ)

پرسش: دست کم 10 مجری مشهور سیمای جمهوری اسلامی طی 10 سال اخیر به دلایلی از سوی مدیریت این سازمان ار کار اجرا کنار گذاشته شده و ممنوع التصویر شده اند. 1- علی ضیاء علی ضیا بدلیل اینکه کلیپی از وی در فضای مجازی منتشر شد که در آن این مجری به سرمربی استقلال توهین […]

پرسش: دست کم 10 مجری مشهور سیمای جمهوری اسلامی طی 10 سال اخیر به دلایلی از سوی مدیریت این سازمان ار کار اجرا کنار گذاشته شده و ممنوع التصویر شده اند.

1- علی ضیاء

ضیا

علی ضیا بدلیل اینکه کلیپی از وی در فضای مجازی منتشر شد که در آن این مجری به سرمربی استقلال توهین کرده همچنین آن مجلس بلحاظ شرعی مشکل داشته و مختلط بوده و در آن حرکات نامتعارفی انجام داده، تا اطلاع ثانوی ممنوع التصویر است.

2-رضا رشیدپور

رشیدپور

دیگر مجری ممنوع التصویر رضا رشیدپور است. علت ممنوعیت وی حرف های تند و زیرکانه ایست که در برخی اجراهای زنده و شبکه های ماهواره ای داشته است. البته هیچ وقت صداوسیما مجریان را بطور رسمی ممنوع التصویر نکرده و همواره مدعی شده است که هیچ مجری ممنوع التصویر نداریم.

3- محمود شهریاری

شهریاری

یکی از مجریان قدیمی و مشهور بشمار می آید.شهریاری درگفتگویی جنجالی از امیرجعفری بازیگر سینما و تلویزیون پرسید همسرت را مثل کدام میوه دوست داری؟درجواب کلمه هلو باعث ممنوع التصویرشدن وی شد.اما منع کاری شهریاری هیچ وقت به وی ابلاغ نشد و همین رفتار موجب کلافگی و گلایه وی شد بطوری که گفته است: خیلی بد است که ممنوع کاری خود را از زبان مردم و رسانه ها بشنوی.

4-محمدرضا شهیدی فر

شهیدی فر

بخاطر حرف های تند وتیزی که یکی از مهمانانش دربرنامه زنده زد و شهیدی فر هیچگونه واکنش و پاسخی به این صحبت های جنجالی نداشت وی را وارد قاب شیشه ای نکرده اند.شهیدی فر با اینکه ممنوعیت تصویری خود را قبول ندارد غیبت سه ساله در تلویزیون را تجربه می کند.

5-سیدجواد یحیوی

یحیوی

سیدجواد یحیوی مجری سابق سیما انتقاداتی نسبت به عملکرد مدیریتی صداوسیما داشت بطوری که گفته بود تلویزیون ما امروزه یک بازنده بزرگ در جنگ رسانه ایست و در این رقابت ته صف قرار دارد. از علل عمده ممنوعیت کاری این بازیگر و مجری سابق سیما،اختلاف با مدیریت صداوسیما همچنین موضع گیریش در انتخابات سال 1388 است.

6- آزاده نامداری

نامداری

آخرین کاری که درآن بعنوان مجری حضور داشت برنامه ای بود به نام«خانمی که شما باشید» که با افتادن خبرطلاقش برسرزبان ها پخش آن به ناگهان متوقف شد.نامداری دزحال حاضر منتظر رویکرد معاونت سیما درمورد خود است که پیش بینی شده در این رویکرد دوران خوبی را از سرگیرد.

7- فرزاد حسنی

حسنی

فرزاد حسنی از زمان مصاحبه تندوتیزی که با سردار رادان داشت، ممنوعیت تصویری خود را کلید زد.وی در سال 91 به تلویزیون بازگشت اما ماجرای طلاقش فعالیت او را در هاله ای از ابهام قرار داده اگرچه منع کاری او درحال حاضر مسجل نشده است.

8- ژیلا صادقی

ژیلا

ژیلا صادقی به علل مختلفی ممنوع التصویر شده است: 1- اولین خانمی که در تبلیغ تلویزیونی ظاهر شد 2- صحبت های تندی که علیه برخی عوامل زده شد 3- نوع پوشش و لباس نامتعارفی که پوشیده بود و در فضای مجازی منتشر شد.

9- فرزاد جمشیدی

فرزاد

فرزاد جمشیدی تنها مجری تلویزیون است که به دلیل خارج ازمحیط کاری تلویزیون ممنوع التصویر شد. دختری جوانی ادعا کرد که فرزاد جمشیدی به او وعده ازدواج و خرید خانه و ماشین داده که به هیچکدام عمل نکرد. او آنقدر بر ادعای خود پافشاری کرد تا اینکه فرزاد جمشیدی که به مجری برنامه های تلویزیونی مشهور بود و البته برخی میتینگ های سیاسی جنجالی محمود احمدی نژاد را در ایام انتخابات سال 1388 اجرا می کرد، از کاربرکنار شد.

10-مبینا نصیری

مبینا

مبینا نصیری مجری توانا و درعین حال جوان ترین مجری ممنوع التصویر تلویزیون بشمار می آید.علت منع کاری او درتلویزیون،کلمه ای بود به نام جگر. مبینا نصیری در یک برنامه زنده از همکارش پرسید شما جگر دوست دارید؟ و این پرسش را دوبار تکرار کرد. این مساله بازتاب وسیعی پیدا کرد و این سوءتفاهم برای وی بسیار گران تمام شد.

###


دیدگاه ها :
آخرین اخبار