۲۸ بهمن ۱۳۹۷


کد: 16444 | تاریخ : ۱ فروردین ۱۳۹۵ | ساعت: 17:53 | سرویس: آخرین اخبار, ایران و جهان | بازدید: 412 بازدید
پرینت (چاپ)

پرسش:حمله‌ای انتحاری در نزدیکی میدان تقسیم، در استانبول ترکیه رخ داده است. بنا به اعلام فرمانداری استانبول به غیر از بمب گذار چهار نفر در این حادثه کشته شده‌اند.

پرسش:حمله‌ای انتحاری در نزدیکی میدان تقسیم، در استانبول ترکیه رخ داده است. بنا به اعلام فرمانداری استانبول به غیر از بمب گذار چهار نفر در این حادثه کشته شده‌اند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که سه اسرائیلی و یک ایرانی در این حمله کشته شدند.

این حمله همچنین ۳۷ زخمی هم بر جای گذاشته است که حال هفت نفر آنها وخیم گزارش شده است. وزیر بهداشت ترکیه گفته ۱۲ نفر از زخمی‌ها شهروندان خارجی هستند و وزارت خارجه اسرائیل اعلام کرده است که چند اسرائیلی در میان زخمی‌ها هستند.

گزارش شده که یک ایرانی هم در این حادثه زخمی شده است.

یک کودک هم بین زخمی شدگان است. آمبولانس‌ها برای رسیدگی به زخمی‌ها به محل فرستاده شدند و ماموران امنیتی نیز در محل حضور چشمگیری دارند.

رویترز به نقل از یک مقام ترکیه نوشته است که برآوردهای اولیه حزب کارگران کردستان، پ‌ک‌ک را مسئول حمله می‌داند. به گفته این مقام عامل حمله قصد داشت خود را در محلی پر ازدحام منفجر کند اما پلیس او را از محل دور کرد و او “از ترس” بمب را منفجر کرد.

خیابان استقلال، که این انفجار در آن رخ داده، فروشگاه‌ها، کافه‌ها و رستوران‌های بسیاری را در خود جای داده و در اغلب ساعات روز پر از جمعیت است.

ترکیه در ماه‌های اخیر صحنه چندین بمب گذاری بوده است.

هفته گذشته گروه “بازهای آزادی کردستان” حمله‌ای در آنکارا، پایتخت، انجام داد که به کشته شدن ۳۷ نفر منجر شد. این گروه پیش از آن یک اتوبوس نظامیان را هم در آنکارا هدف قرار داد که در آن حمله ۲۸ نفر کشته شدند.

یک تظاهرات صلح گروه‌های چپ گرا و کرد نیز چند ماه پیش در آنکارا هدف حمله انتحاری قرار گرفت که گروه موسوم به داعش عامل آن معرفی شد. پیش از آن بمب گذاری مشابهی جوانان داوطلب کمک به بازسازی کوبانی را در شهر سوروچ هدف قرار داد.
###


دیدگاه ها :
آخرین اخبار