۳۰ مهر ۱۳۹۶


کد: 36189 | تاریخ : ۲۵ آذر ۱۳۹۵ | ساعت: 15:12 | سرویس: آخرین اخبار, اجتماعی, تاریخ | بازدید: 321 بازدید
پرینت (چاپ)

پرسش:بنابر اخبار غیررسمی تعدادی از تجمع کنندگان در پاسارگاد به مناسبت روز کوروش به زندان محکوم شدند

پرسش:بنابر اخبار غیررسمی تعدادی از تجمع کنندگان در پاسارگاد به مناسبت روز کوروش به زندان محکوم شدند
منابع غیررسمی گفته اند که این احکام شامل ۷۴ تن از بازداشت‌شدگان تجمع پاسارگاد و در دادگاه انقلاب شیراز صادر شد.
گفته شده است این افراد که در حال حاضر در زندان مرکزی شیراز(عادل آباد) در بازداشت هستند، از یک سال تا هشت سال حبس گرفتند.

جمعه هفتم آبان ماه، شمار افرادی برای بزرگداشت روزی که “روز کوروش” می‌نامند در پاسارگاد، آرامگاه بنیانگذار سلسله هخامنشی در چند کیلومتری شیراز در استان فارس جمع شدند.

در این مراسم شعارهای مختلف و گاهی متضاد داده ‌شد. عده‌ای علیه اعراب شعار می‌دادند در حالی که شماری دیگر به زبان عربی از اقوام مختلف ایران دفاع می‌کردند. همچنین شعارهایی دیگری سر داده شد.
پس از انتشار تصاویر و فیلم‌های این مراسم، آیت‌الله حسین نوری همدانی، از مراجع تقلید شیعه از تجمع هزاران نفر در پاسارگاد استان فارس و برگزاری مراسمی به نام “روز کوروش” انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، او درباره شرکت‌کنندگان مراسم “روز کوروش” گفت: “این افراد ضد انقلاب هستند، تعجب می‌کنم چه طور می‌توانند در مزار کورش جمع شوند، همان شعارهایی که برای رهبر معظم انقلاب می‌دهیم، برای کورش بدهند و باز ما زنده، نشسته‌ و تماشاگر هستیم.”

در ادامه واکنش به این مراسم بود که دادستان شیراز در آبانماه خبر داد که “عاملان” برگزاری مراسم روز بزرگداشت کوروش و تجمع در پاسارگاد بازداشت شده‌اند.

گفته شده بود که حدود ۳۰۰ نفر در ارتباط با این مراسم بازداشت شده‌‌اند.
علی صالحی٬ دادستان عمومی و انقلاب شیراز٬ مرکز استان فارس گفته بود: “پس از انجام تحقیقات لازم٬ لیدرها و سرشاخه‌های اصلی این تجمع که به سردادن شعارهای هنجارشکنانه و ضدارزش‌ها اقدام کرده بودند٬ دستگیر شدند.”

###


دیدگاه ها :

  1. علی -پنج شنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۵ در ساعت ۱۱:۵۵ ب.ظ

    اینجور برخوردها نه تنها به حفظ نظام جمهوری اسلامی کمک نمیکنه حتی …

آخرین اخبار