۳۰ مهر ۱۳۹۶


کد: 36597 | تاریخ : ۲۹ آذر ۱۳۹۵ | ساعت: 15:13 | سرویس: آخرین اخبار, اجتماعی, سیاسی | بازدید: 323 بازدید
پرینت (چاپ)

پرسش:سپاه پاسداران اعلام کرد که در پی درگیری نیروهای این نهاد با یک گروه مسلح تروریستی مخالف در شهرستان سراوان در استان سیستان و بلوچستان، یک پاسدار شهید و یک پاسدار دیگر مجروح شده است.

پرسش:سپاه پاسداران اعلام کرد که در پی درگیری نیروهای این نهاد با یک گروه مسلح تروریستی مخالف در شهرستان سراوان در استان سیستان و بلوچستان، یک پاسدار شهید و یک پاسدار دیگر مجروح شده است.

روابط عمومی سپاه پاسداران اعلام کرد که نیروهای این نهاد یکشنبه شب با یک گروه مسلح تروریست در شهرستان سراوان درگیر و «موفق به فراری دادن» این گروه به خارج از مرزهای ایران شده‌اند.

براساس این گزارش، نیروهای سپاه پاسداران برای «بازرسی‌های بیشتر» در منطقه حضور داشته‌اند که یک خودرو به‌جامانده از این گروه با استفاده از دستگاه کنترل از راه دور منفجر شد.

به گفته روابط عمومی سپاه پاسداران، در این حادثه یک پاسدار به نام حسن جزینی شهید و یک پاسدار دیگر مجروح شد که «وضعیت مناسبی ندارد».

خبرگزاری فارس نام او را ستوان یکم پاسدار حسن جزینی‌زاده از اهالی روستای جزین بم ذکر کرده که در «محور عملیاتی سیدالشهدای لشکر ۴۱ ثارالله کرمان» مشغول به خدمت بوده است.

این گزارش از جزئیات بیشتری از نام یا مشخصات این گروه تروریستی ارائه نکرده است.

شهرستان سراوان تاکنون بارها صحنه درگیری گروه جیش‌العدل با سپاه پاسداران بوده است.

شهرستان سراوان در ۳۴۰ کیلومتری جنوب زاهدان و در همسایگی کشور پاکستان واقع شده و شرقی‌ترین شهرستان ایران است.

این شهرستان در سال‌های گذشته بارها صحنه درگیری نیروهای نظامی و امنیتی جمهوری اسلامی و گروه‌های تروریستی مسلح بوده است از جمله صبح روز یکشنبه، ۲۱ آذر، نیز بر اثر انفجار یک تله انفجاری در منطقه «کوهک» در سراوان دو نفر از نیروهای مهندسی سپاه پاسداران مجروح شده بودند.
در همین حال سپاه پاسداران روز یکشنبه، ۲۱ شهریور، اعلام کرده بود که نیروهایش در حمله به یک گروه ۹ نفره از اعضای «جیش العدل» در منطقه سراوان «رهبر این گروه و سه نفر دیگر» از آن‌ها را کشته و «دست‌کم دو نفر» دیگر را زخمی کرده‌اند.
روابط عمومی اطلاعات سپاه پاسداران، همچنین روز سه‌شنبه ۳۰ شهریور از دستگیری دو تبعه پاکستان در منطقه «کله‌گان» در شهرستان سراوان خبر داده بود که برای «خرابکاری و ایجاد فضای رعب و وحشت» وارد ایران شده بودند.

###


دیدگاه ها :
آخرین اخبار