۳۰ مهر ۱۳۹۶


کد: 37416 | تاریخ : ۶ دی ۱۳۹۵ | ساعت: 15:11 | سرویس: آخرین اخبار, ارتباطات | بازدید: 354 بازدید
پرینت (چاپ)

پرسش: مسعود نوری معاون برکنارشده خبر ایرنا اما کماکان هدایتگر معاونت خبر آنٰ بعد از دیدار سیدرضا صالحی امیری از ایرنا مطلب کذبی را به نقل از وزیر ارشاد در تایید مدیریت ایرنا، در یک گروه ایرنایی تلگرام منتشر کرد.

پرسش: مسعود نوری معاون برکنارشده خبر ایرنا اما کماکان هدایتگر معاونت خبر آنٰ بعد از دیدار سیدرضا صالحی امیری از ایرنا مطلب کذبی را به نقل از وزیر ارشاد در تایید مدیریت ایرنا، در یک گروه ایرنایی تلگرام منتشر کرد.
این اقدام مسعود نوری بازنشسته دعوت شده به کار، شبیه کار هفته پیش جواد کریمی قدوسی نماینده ولواپس مجلس در انتساب مطالب کذب به محمدجواد ظریف است.
براساس خبری که به پرسش رسیده همچنین خبری که خود ایرنا منتشر کرده، صالحی امیری در تایید و یا تثبیت مدیریت فشل کنونی ایرنا هیچ سخنی به میان نیاورده است اما مسعود نوری در یک سناریوی نخن نما در یک گروه تلگرامی بخش خبر ایرنا، پیامی را به نقل از وزیر ارشاد گذاشته است با این مضمون که صالحی امیری هنگام دیدار خود از ایرنا گفته است «حضور من در ایرنا به منزله تثبیت مدیریت (محمد خدادی مدیر کنونی) ایرناست».
هم طبق شواهد و اطلاعی که از قبل درمورد دیدگاه منفی و انتقادی صالحی امیری نسبت به تیم رسانه ای دولت و مشخصا ایرنا موجود بوده است و هم رفتار گذشته مدیریت ایرنا که کوچکترین سخن در تایید خود را حتی یک مدیر جزء کشوری و حتی استانی را برجسته می کرد، که در این مورد چنین کاری نکرد، پس چنین نقل قولی از سوی معاون خبر برکنار شده ایرنا کذب است.
اما به سادگی به این نتیجه رسید و موضوع رها شود بلکه سخنان کذب نسبت دادن به فردی بخصوص اگر شخصیت حقوقی و وزیر باشد قابل پیگرد است.
چنین سخنانی در واقع جعل شده تا به برخی از افراد سرخورده دوروبر مدیریت کنونی روحیه داده شود تا ایرنا تا هنگام تغییر مدیریتی بیش از این زمین گیر نشود.
اگر به خود همین خبر ممیزی و منتشر شده ایرنا از سخنان وزیر ارشاد، دقت شود ملاحظه می شود که وزیر ارشاد کاملا از ایرنا ناراضی است به طوری که این خبر مملو از مطالبات و توقعات از ایرناست و حتی وزیر نارضایتی هیات دولت و رییس دولت را هم به ایرنا منتقل کرده است .
البته مسعود نوری باصطلاح دستیار همه کاره مدیرعامل ایرنا بایستی به چنین جعل خبر دست بزند تا بیشتر بتواند به دریافت حقوق های چند میلیونی ناروای خود ادامه دهد.
نوری اگر راست می گوید و شهامت دارد این سخن کذب منسوب به وزیر ارشاد درمورد مدیریت ایرنا را در خط ایرنا منتشر کند. در غیر این صورت معلوم می شود که هدفمند اقدام به جعل خبر برای گروهی کوچک کرده است. بازی ناصوابی که برایش عواقب خواهد داشت.
تغییر محمد خدادی قطعی است و اگر تاکنون صورت نگرفته بدلیل طی مراحل تشریفات کار است.حالا که اینچنین است، مسعود نوری دستیار مدیرعامل ایرنا(بخوانید معاون خبر واقعی ایرنا) از این دروغ پردازی چه طرفی از این دروغ پردازی می بندد، قضاوتش با خوانندگان.اگر دروغ نیست این خبر تلگرامی را در خط ایرنا منتشر کند.
درهرحال «پرسش» درصدد تماس با دفتر وزیر ارشاد است تا صحت و سقم این سخنان منسوب به وزیر را در میان بگذارد.
###


دیدگاه ها :

  1. خبرنگار ایرنا -سه شنبه, ۷ دی ۱۳۹۵ در ساعت ۱:۳۱ ق.ظ

    سلام – همکاران رسانه پرسش ما کارکنان ایرنا نتوانستیم با وزیر محترم ارتباط برقرار کنیم زیرا بخشی کوچکی از کارکنان در تهران بودند وانگهی برای همکاران در تهران هم نه در اتاق کنفرانس شرایط فراهم بود و نه در اتاق خبر. کاش جناب وزیر به جای گفت و گو با بازنشسته های دستنشانده و مدیران بله قربانگو در ایرنا و روزنامه ایران، درددل کارکنان و بدنه اصلی خبرگزاری را می شنیدند. می پرسیدند رمضانی، نوری، فاضلی ، عباسی و … که هستند. راز ارتباط این میلیاردرها با مدیرعامل ایرنا در چیست . کاش جناب وزیر 1500 ایرنایی در گوشه گوشه ایران را ناامید نکنند. کاش چهره واقعی این منافقان برای جناب وزیر روشن می شد.
    از همکاران پرسش می خواهیم ما کارکنان ایرنا را کمک کنند . اگر شده در گفت و گوهای تلفنی و تهیه گزارشی جامع هم به دولت، هم جناب وزیر و هم به کارکنان زحمتکش ایرنا این همکاری را داشته باشند.

آخرین اخبار