۲۸ آبان ۱۳۹۶


کد: 37612 | تاریخ : ۹ دی ۱۳۹۵ | ساعت: 22:56 | سرویس: آخرین اخبار, تاریخ, سیاسی | بازدید: 66 بازدید
پرینت (چاپ)

پرسش:رییس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی ایران به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی حمله کرد.

پرسش:رییس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی ایران به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی حمله کرد.

به گزارش ۲۴ آنلاین نوشت: «سیدحمید روحانی در مسجد فقیه سبزواری گفت: ریشه اندیشه فکری آقای هاشمی از جبهه ملی گرفته شده است. ایشان در دوره‌ای تا جایی پیش رفت که می‌خواست زمینه حضور آمریکایی‌ها را به ایران فراهم کند و قضیه مک‌فارلین نمونه همین بود و می‌خواست امام را در عمل انجام شده قرار دهد اما امام چنین شخصیتی نبودند و دستور دادند کسی حق ندارد با وی مذاکره و ملاقات کند و مک‌فارلین دست از پا درازتر از ایران خارج شد.

روحانی افزود: بعد از رحلت امام که مقام معظم رهبری رسالت ولایت فقیه را بر دوش گرفت، هاشمی رفسنجانی همچنان به دنبال مطامع خود بود و می‌خواست رهبری را تحت تاثیر خود قرار دهد اما رهبری با خدا معامله کرده و دارای خلوص است و با تمام وجود پای اسلام و انقلاب و خون شهدا ایستاده است و بر خلاف خواست اسلام ناب و قرآن کاری انجام نمی‌دهند.

روحانی گفت: هاشمی‌رفسنجانی درصدد بود به نحوی رهبری را تحت فشار قرار دهد و نامه ایشان به رهبری (در سال۱۳۸۸) مصداق این مسئله است؛ در حالی که مقام معظم رهبری ایستاد و آن توطئه نیز خنثی شد.

وی افزود: رهبری پیرو راه حسین(ع) و اسلام راستین و امام است و اجازه ندادند آن توطئه خطرناک به جایی برسد و از سوی دیگر مردم با بصیرت در ۹ دی، تیر خلاص را بر قلب فتنه‌گران زدند و این حرکت دشمن را مایوس کرد و تمام زحمات دشمن را بر باد داد و توطئه چندین ساله آمریکا خنثی شد و دشمن نیز بهت زده شد.

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی ایران گفت: دشمن دست بردار نیست و رها نمی‌کند. مقام معظم رهبری بارها در این زمینه هشدار دادند، کتابی آقای سریع‌القلم نوشته و اگر آن را مطالعه کنید متوجه عمق خطر می‌شوید. در این کتاب مسائل به نحوی مطرح شده که بدون غرب نمی‌توان به ترقی رسید.»
حمید روحانی درحالی این حملات را برای چندمین بار به هاشمی رفسنجانی انجام می دهد که خود هیچ نقش قابل اعتنایی در انقلاب و کمک به رهبری آن نداشته است در حالی که آیت الله هاشمی رفسنجانی از همان سال 1342 از حلقه اول یاران امام راحل بود.
###


دیدگاه ها :
آخرین اخبار