۳۰ مهر ۱۳۹۶


کد: 38205 | تاریخ : ۱۶ دی ۱۳۹۵ | ساعت: 15:09 | سرویس: آخرین اخبار, اجتماعی, سلامت | بازدید: 83 بازدید
پرینت (چاپ)

پرسش:نمایندگان مردم در خانه ملت وزارت بهداشت را متولی سازمان بیمه سلامت کردند.

پرسش:نمایندگان مردم در خانه ملت وزارت بهداشت را متولی سازمان بیمه سلامت کردند.
نمایندگان درنشست علنی مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه ششم توسعه با بند (الف) ماده 87 این لایحه با 130 رأی موافق، 69 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 234 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در بند (الف) ماده 87 لایحه مذکور آمده است که تولیت نظام سلامت شامل سیاست‌گذاری های اجرایی،برنامه‌ریزی‌های راهبردی،ارزشیابی،اعتبارسنجی و نظارت در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی متمرکز می‌گردد.

تمامی اشخاص حقیقی وحقوقی اعم از دولتی و غیردولتی،از جمله ارایه‌کنندگان خدمات سلامت، سازمان ها و شرکت های بیمه پایه و تکمیلی، موظفند از خط ‎‌مشی و سیاست‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،با تأکید برخرید راهبردی خدمات و واگذاری امور تصدی‌گری با رعایت ماده 13 قانون مدیریت خدمات کشوری وسطح بندی خدمات،تبعیت کنند،
از زمان ابلاغ این قانون سازمان بیمه سلامت از وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی منتزع و با حفظ شخصیت حقوقی و استقلال مالی و تمامی امکانات و براساس اساسنامه ای که به تصویب هیات وزیران می رسد وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اداره می شود.
اساسنامه این سازمان مطابق با قانون بیمه همگانی و در قالب شرکت دولتی به پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به تصویب هیات وزیران می رسد.

###


دیدگاه ها :
آخرین اخبار