۲۸ آبان ۱۳۹۶


کد: 38631 | تاریخ : ۲۰ دی ۱۳۹۵ | ساعت: 23:09 | سرویس: آخرین اخبار, سیاسی | بازدید: 106 بازدید
پرینت (چاپ)

پرسش:وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در واکنش به بازتاب اظهاراتش مبنی بر احتمال «کوتاهی» در روند درمان آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام «علاقه‌ای به داشتن تیم پزشکی» نداشت.

پرسش:وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در واکنش به بازتاب اظهاراتش مبنی بر احتمال «کوتاهی» در روند درمان آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام «علاقه‌ای به داشتن تیم پزشکی» نداشت.

حسن قاضی‌زاده روز یکشنبه در نخستین ساعات اعلام خبر درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی از احتمال «کوتاهی» در روند درمانی وی سخن گفته بود.

قاضی‌زاده گفته بود آن طور که به او گزارش شده ظاهرا تیم پزشکی همراه آیت الله هاشمی رفسنجانی نبوده و ممکن است در این زمینه «کوتاهی» صورت گرفته باشد.

قاضی‌زاده افزوده بود که باید یک تیم پزشکی همراه «شخصیت‌ها» باشد٬ اما زمانی که آیت الله هاشمی رفسنجانی دچار عارضه قلبی شد، به دلیل نبود تیم پزشکی، فرصت از دست رفت.

وی به طور رسمی علت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را «سکته قلبی» اعلام کرد.

قاضی‌زاده هاشمی گفته که هم در تشخیص «سکته قلبی» و هم در رساندن آیت الله هاشمی به بیمارستان «تاخیر» وجود داشته است.

وی اضافه کرده بود: «وقتی هم که {آیت الله هاشمی} به بیمارستان رسیدند٬ متاسفانه هیچ یک از علائم قلبی و تنفسی را نداشت و کار احیاء هم موثر نبود».

وزیر بهداشت افزوده است: «من سوال کردم و متوجه شدم با وجود اینکه باید تیم پزشکی همراه شخصیت‌ها باشد اما همراه ایشان تیم پزشکی نبوده است و در عین حال اگر هم بود نمی‌توانستند کاری کنند».

پس از انعکاس این اظهارات وزیر بهداشت در رسانه‌ها٬ این عضو کابینه حسن روحانی روز دوشنبه حمله تندی متوجه رسانه‌های فارسی زبان خارج کرد.

وی در پاسخ به این پرسش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما مبنی بر اینکه «ضدانقلاب از اظهارات شما درباره نبود تیم پزشکی همراه شخصیت‌ها سوء استفاده کرده‌اند»٬ گفت که «آن‌ها غلط کردند».

وزیر بهداشت افزود که «جای هیچ‌گونه شبهه‌ای نبوده و دلایل فوت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی کاملا واضح است».
وی گفته است آیت الله هاشمی علاقه ای به همراهی تیم پزشکی با خود نداشتند.
ایرج حریرچی٬ سخنگوی وزارت بهداشت هم در این زمینه گفت که آیت الله هاشمی رفسنجانی «اگر در بیمارستان هم بود٬ اقدامات نمی‌توانست مثمر ثمر باشد».

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام غروب روز یکشنبه در سن ۸۲ سالگی و به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان «شهدای» تجریش در تهران درگذشت.

محمد آقاجانی٬ معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز روز دوشنبه اعلام کرد که «آیت الله هاشمی رفسنجانی زمینه مشکل قلبی داشته است».

آقاجانی افزود که «آیت الله هاشمی رفسنجانی وضع روحی و جسمی خوبی داشت اما در ۸۲ سالگی احتمال سکته قلبی دور از ذهن نیست».
وی همچنین گفته است که آیت الله همراهی تیم پزشکی را نمی پذیرفتند مگر در سفر به شهرستان ها.

###


دیدگاه ها :
آخرین اخبار