۲۸ آبان ۱۳۹۶


کد: 38767 | تاریخ : ۲۲ دی ۱۳۹۵ | ساعت: 23:04 | سرویس: آخرین اخبار, سیاسی | بازدید: 87 بازدید
پرینت (چاپ)

پرسش:حجت‌الاسلام عبدالله نوری، وزیر کشور دولت نخست سازندگی، در پیامی درگذشت آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی، رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت.

پرسش:حجت‌الاسلام عبدالله نوری، وزیر کشور دولت نخست سازندگی، در پیامی درگذشت آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی، رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت.
در بخشی از این پیام ضمن تسلیت درگذشت مرحوم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، آمده: «آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، بزرگ‌مرد عرصه اندیشه و عمل، ناباورانه و دردمندانه از میان ما رفت و ملتی را داغدار کرد. او زمانی یاران، همفکران و ملت نجیب خود را ترک کرد که به‌شدت به هدایت‌های کارساز او نیازمند بودند… هاشمی، روحانی خودساخته، از دورویی و نفاق پیراسته و مبارزی نستوه بود که انقلاب را در راه خدمت واقعی و واجد اثر در زندگی مردم تفسیر می‌کرد. در هر تنگنایی که رخ می‌نمود، چشم‌ها به سوی او دوخته می‌شد و از او انتظار یاری و همکاری می‌رفت».
او در این پیام افزوده که «هاشمی همواره بر این اعتقاد خویش پای می‌فشرد که اسلام شیعی تنها هنگامی به تأسیس نظام سیاسی عادلانه موفق خواهد شد که رهبران و سیاست‌مداران به سیره سیاسی رسول خدا(ص) و امیر مؤمنان(ع) در اجرای عدالت باشند. همچنان که برای پایداری و بقا، لاجرم باید در خدمت ملت خویش، هم امنیت ایجاد کنند هم معیشت آنان را تدارک ببینند و هم سلامت نسل های آینده را تضمین کنند. او به الگویی از توسعه و پیشرفت اقتصادی می‌اندیشید که افزون بر محرومیت‌زدایی، امنیت و آزادی را در عرصه اجتماعی و سیاسی در پی داشته باشد. هاشمی به حقد و کینه مخالفان خود بهایی نمی‌داد. بی‌مهری‌ها و سرزنش‌ها، توهین‌ها و تخفیف ها و فشارهای رنج‌آور روحی علیه او و خانواده‌اش، او را نشکست که استوارتر کرد و با رادمردی تمام به جای مقابله با آنها، فرصت‌هایی را که به‌سرعت از دست می‌رفتند، غنیمت می‌شمرد و از آن، در راه اهداف بلند خویش استفاده می‌‌کرد. در دوراهی همراهی با مردم و تقابل با آنان، درنگ و تردیدی در انتخاب مردم نکرد و در حمایت از خواسته‌های برحق آنان از پای نایستاد. راهنمایی‌های خیرخواهانه او در حوادث سال ١٣٨٨ بر احدی از نخبگان و ملت وفادار پوشیده نیست».

###


دیدگاه ها :
آخرین اخبار