۳۱ تیر ۱۳۹۸


کد: 42893 | تاریخ : ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ | ساعت: 23:02 | سرویس: آخرین اخبار, ارتباطات, سیاسی | بازدید: 210 بازدید
پرینت (چاپ)

پرسش:درپی بازداشت هنگامه شهیدی، روزنامه‌نگار، مصطفی ترک همدانی، وکیل وی گفت که مرجع دستگیری خانم شهیدی شعبه دوم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه تهران است . به گفته وی هنگامه شهیدی پس از دستگیری در مشهد، به تهران منتقل شده است. به گزارش ایلنا، مصطفی ترک همدانی گفت: ” به دلیل اعلام جرایم امنیتی در […]

پرسش:درپی بازداشت هنگامه شهیدی، روزنامه‌نگار، مصطفی ترک همدانی، وکیل وی گفت که مرجع دستگیری خانم شهیدی شعبه دوم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه تهران است .
به گفته وی هنگامه شهیدی پس از دستگیری در مشهد، به تهران منتقل شده است.

به گزارش ایلنا، مصطفی ترک همدانی گفت: ” به دلیل اعلام جرایم امنیتی در پرونده و ممنوع الملاقاتی او، این بازپرس دستور احاله امر جهت بررسی تشخیص صلاحیت وکیل به دادستان محترم تهران را وفق تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری ، صادر کرد.”

به گفته این وکیل دادگستری طبق تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری، صلاحیت وکلای دادگستری در پرونده امنیتی باید از سوی رییس قوه محرز شود اما گویا این امر به دادستان‌ها محول شده است.

براساس تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری “در جرائم علیه امنیت داخلی و خارجی و همچنین جرائم سازمان یافته که مجازات آنها مشمول ماده ۳۰۲ این قانون است در مرحله تحقیقات مقدماتی طرفین دعوا وکیل با وکلای خود را از بین وکلای رسمی دادگستری که مورد تایید رییس قوه قضاییه باشد انتخاب می‌نماید.”

###


دیدگاه ها :
آخرین اخبار