۳۱ تیر ۱۳۹۸


کد: 42968 | تاریخ : ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ | ساعت: 22:57 | سرویس: آخرین اخبار, ایران و جهان, سیاسی | بازدید: 279 بازدید
پرینت (چاپ)

پرسش:محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ، را به تحریف تاریخ متهم کرده است.

پرسش:محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ، را به تحریف تاریخ متهم کرده است.

ظریف شب گذشته در پیامی توییتری نوشت که نخست‌وزیر اسراییل برای “فروش دروغ‌های نژادپرستانه علیه یک ملت که سه بار در تاریخ یهودیان را نجات داده است، به تاریخ قلابی و تحریف تورات متوسل شده است. او چنین عادتی دارد.”

وزیر امور خارجه در ادامه گفته است که آقای نتانیاهو “نه تنها واقعیات معاصر را تحریف می کند، بلکه حتی گذشته و از جمله کتاب مقدس را نیز تحریف کرده است.”

در توییتر ظریف آمده است که ایران و ایرانیان در گذشته و در زمان خشایارشاه اول و داریوش به کمک یهودیان رفتند و ادامه داده است که در تاریخ معاصر و در زمان جنگ دوم جهانی نیز ایران پذیرای یهودیان از سوی دولت وقت بود.

اظهارات وزیر امور خارجه واکنشی است به اظهارات اخیر نخست‌وزیر اسرائیل، در دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در مسکو. نتانیاهو روز جمعه (۱۰ مارس/۲۰ اسفند) به مسکو رفت. این اولین دیدار نخست‌وزیر اسرائیل به روسیه پس از روی کار آمدن دولت جدید آمریکا به رهبری دونالد ترامپ است.
نخست‌وزیر اسرائیل در پاسخ به پوتین که عید یهودی پوریم را به نتانیاهو تبریک گفته بود تاکید کرد که یهودیان پوریم را جشن می‌گیرند چون پرشیا “موفق نشد یهودیان را نابود کند ” و اضافه کرد که “امروز هم وارث پرشیا، ایران، تلاش دارد دولت یهودیان را نابود کند.”

به گفته رسانه ها پوتین نیز در پاسخ به این سخنان گفت که این وقایع ۲۵۰۰ سال پیش رخ داده است و “حالا در دنیای متفاوتی زندگی می‌کنیم” و گفت که درباره مشکلات روز در منطقه صحبت کنند.

نخست‌وزیر اسرائیل در عین حال گفت که ایران در حال انتشار “تروریسم اسلامی شیعی” است و هشدار داد تا وقتی که ایران در سوریه حضور دارد، صلح در آن‌جا برقرار نخواهد شد.

روسیه و ایران، هم‌پیمان‌های اصلی بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، هستند و در طول جنگ داخلی شش ساله در این کشور از او حمایت کرده‌اند.

ایران، اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد و بار ها بر نابودی آن تاکید کرده است. اسرائیل ایران را از حامیان اصلی تروریسم در منطقه می‌داند و بارها گفته است آماده اقدام نظامی علیه ایران است.

###


دیدگاه ها :
آخرین اخبار