۳۱ تیر ۱۳۹۸


کد: 28 | تاریخ : ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ | ساعت: 22:38 | بازدید: 2,630 بازدید
پرینت (چاپ)


دیدگاه ها :

 1. محسن سامانی -چهارشنبه, ۱۹ فروردین ۱۳۹۴ در ساعت ۳:۰۵ ب.ظ

  اخبار و مطالب خوب و متنع است.چرا بخش عکس و گالری ندارید.میدانید که گاهی یک عکس از صفحات زیادی مطلب گویا تراست.


 2. صارمی -یکشنبه, ۲۳ فروردین ۱۳۹۴ در ساعت ۱۰:۱۹ ب.ظ

  با سلام وشب بخیر در صورت امکان بیانیه تشکلهای دانشگاه آزاد بروجرد را در روزهای بروجرد استفاده فرمائید


 3. امیررضا شکوهی -یکشنبه, ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ساعت ۱۰:۴۹ ب.ظ

  بسمه تعالی
  تیتر پیشنهادی 1 : دانشجویان از استاد ادبیات و نگارش فارسی خود غلط گرفتند
  تیتر پیشنهادی 2: 13 غلط نگارشی در 40 سطر نوشته یک استاد ادبیات دانشگاه تهران
  تیتر پیشنهادی 3: یک استاد ادبیات دانشگاه تهران از شاگردان خود، نمره 7 گرفت
  چند ماه پیش یک نشریه دانشجویی صنفی به نام آگاه، به مناسبت سالروز اخراج یکی از اساتید محبوب دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران (دکتر محمد دهقانی) با وی گفت و گویی کرد. در این مصاحبه، دکتر دهقانی به بیان برخی زوایای پنهان فساد علمی در این دانشکده پرداخت. در خلال این مصاحبه از بسیاری از اساتید دانشکده ادبیات سخن به میان آمد و از آن جمله دکتر امید مجد (دانشیار گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تهران) بود.
  دکتر دهقانی در بخش های کوچکی از آن مصاحبه به ضعف پایان نامه دکتری دکتر مجد و اشکالات موجود در ترجمه منظومی که وی از قرآن مجید کرده و هم چنین عدم رعایت ضوابط علمی عرفی برای استخدام وی به عنوان استاد دانشگاه تهران اشاراتی کرده بود. همین نقد علمی کافی بود تا دکتر امید مجد از طریق یکی از وکلای دادگستری به نام خانم زهرا شروقی، اقدام به طرح شکایت بر علیه مدیرمسئول و سردبیر نشریه دانشجویی آگاه و آقای دکتر دهقانی به اتهام نشر اکاذیب بکند.
  نهایتا پس از چند ماه کشمکش و رفت و آمد به دادسرا و میانجیگری بسیاری از اساتید و بزرگان علم و ادب ، دکتر مجد پذیرفت در قبال چاپ یک توضیح توسط نشریه و یک جوابیه به قلم خودش، اعلام رضایت کرده و از پیگیری شکایتش علیه مدیرمسئول و سردبیر آگاه منصرف شود.
  هفته گذشته و پس از انتشار نشریه آگاه با جوابیه 40 سطری این دانشیار گروه زبان و ادبیات فارسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران، مشخص شد که متن نوشته شده پر از غلط های نگارشی، ویرایشی و رسم الخطی است. پس از این، یک نشریه دانشجویی در دانشگاه تهران به نام “کوی” در اقدامی جالب، جوابیه منتشره در نشریه آگاه را به یکی از چهره های صاحب قلم داده و در نتیجه بررسی به عمل آمده (البته با اغماض)، نوشته وی از نظر نگارشی نمره هفت را دریافت کرده است؛ اغماض از این رو که به بسیاری از عباراتی که استعال این گونه آنها در شأن یک استاد ادبیات نمی باشد (مانند “کلی مطلب”، “صاحب قدرتان”، “لغو ارتباط” و …) پرداخته نشده است. نکته جالب تر اما غلط املایی این استاد ادبیات دانشگاه تهران در نوشته اش می باشد؛ آنجا که وقتی می خواهد درباره یک نشریه منسوب به انجمن اسلامی بنویسد، منسوب را با “صاد” و به صورت “منصوب” نوشته است.
  گفتنی است بنا به ادعای نشریه دانشجویی کوی، متن جوابیه منتشره در نشریه دانشجویی آگاه، عینا همان متن ارسالی از سوی آقای دکتر امید مجد بوده که پس از چند بار ارسال و اصلاح توسط ایشان، برای نشریه فرستاده شده و با درخواست و تأکید ایشان بدون هیچ گونه ویرایشی به انتشار رسیده است.


 4. سعید هوشنگ -سه شنبه, ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ساعت ۱۲:۳۲ ق.ظ

  habib daneshmand, [۲۸.۰۴.۱۵ ۰۱:۲۴]
  بیانیه بیش از 21 نهاد دانشجویی دانشگاه صنعتی ارومیه و بیش از نیمی از دانشجویان این دانشگاه
  21 نهاد دانشجویی دانشگاه صنعتی ارومیه بیانیه ای صادر نمودند. کانون های فرهنگی، انجمن های علمی، نشریات، انجمن اسلامی دانشجویان و شورای صنفی دانشجویان این دانشگاه با توجه به مشکلات ایجاد شده در این دانشگاه ضمن انتقاد از متولیان فرهنگی دانشگاه بیانیه ای صادر نمودند. در این بیانیه آمده است: « متاسفانه گروهی کوچک در راستای منافع خود امور دانشگاه صنعتی ارومیه را مختل نموده اند و با دروغ پراکنی هایی که مدت هاست ادامه دارد، آبروی دانشجو و خادمین واقعی آن را به بازی گرفته و نه تنها به وظایف خود عمل نمی کنند، بلکه از انجام هر فعالیت فرهنگی توسط دانشجویان جلوگیری می کنند و جز نگاه سلبی چیزی برای ارائه ندارند.» در انتهای بیانیه امضا کنندگان حقیقی و حقوقی بیانیه از ریاست جمهور، وزیر علوم، استاندار آذربایجان غربی، نماینده ولی فقیه در استان، نمایندگان ارومیه و ریاست این دانشگاه درخواست نموده اند تا یک بار برای همیشه قاطعانه با این گروه برخورد نمایند. تا باشد که آرامش و ثبات به دانشگاه صنعتی ارومیه بازگردد تا بتواند مسیر رشد و تعالی خود را طی کند و همگان در پناه قانون قرار گیرند.
  با وجود فضای ایجاد شده توسط افراد مورد خطاب در بیانیه، بیش از نیمی از دانشجویان این دانشگاه بیانیه را امضا نمودند. همین امر موجب شد تا کانون های فرهنگی، انجمن های علمی، نشریات، انجمن اسلامی دانشجویان و شورای صنفی دانشجویان بیانیه دیگری صادر نمایند و در این بیانیه ضمن تاکید بر فرهنگی، صنفی و حاکم شدن قانون خواسته هایشان نسبت به شفاف سازی اقدام نمودند. متن 2 بیانیه صادر شده در ادامه می آید.

  بیانیه اول
  ———————–

  بسمه تعالی
  « من خواهش میکنم از مدیران دانشگاه‌ها و مسئولان گوناگون مدیریّتى که دانشگاه را مرکز جوَلان سیاسى و تلاشها و فعّالیّتهاى جناحهاى سیاسى قرار ندهید.»
  رهبر معظم انقلاب، 11 تیر 1393 در دیدار اساتید دانشگاه‌ها

  همگان از اهمیت فرهنگ و فعالیت فرهنگی آن هم در محیط دانشگاه آگاه اند. گواه این اهمیت هم اختصاص معاونتی به این مهم در دانشگاه هاست. اصولا فعالیت های فرهنگی و برنامه های متنوع فرهنگی موجب بیمه شدن دانشجویان از گزند آسیب های دوران دانشجویی، ضامن سلامت روانی و نشاط سالم دانشجویان که همان آینده سازان ایران اسلامی اند، خواهد بود. از طرف دیگر بدیهی است که کوتاهی در مورد این مهم بسیار زیان بار خواهد بود و در نهایت متاسفانه همانطور که امروز شاهد این امر هستیم موجب گرفتار شدن دانشجویان در انواع آسیب های روحی، روانی و جسمی خواهد گشت. دلیل این امر کوتاهی، بی توجهی و کم اهمیت نمودن این امر از جانب متولیان فرهنگی دانشگاه صنعتی ارومیه می باشد. متاسفانه آقایان بیشتر در سیاست بازی خود گرفتارند تا فعالیت ها و فضای فرهنگی دانشگاه. کافیست از آن ها پرسید چه برنامه های فرهنگی دارند؟ چه چشم اندازه فرهنگی برای دانشگاه ترسیم می کنند؟ لازمه های فرهنگ در دانشگاه چیست؟ سیاست فرهنگی مورد اتخاذ آن ها چیست؟ و یا اصلا فرهنگ به چه معناست؟؟؟ چیزی جز سکوت نخواهید شنید. آقایان به همین هم اکتفا نکرده اند و در ممانعت بر سر راه فعالیت های فرهنگی از هیچ چیز کوتاهی نمی کنند. با بهانه گیری ها و ایراد تراشی ها جلوی فعالیت های فرهنگی قانون مند را می گیرند و به هر طریقی از انجام چنین فعالیت هایی جلوگیری می نمایند. هر چند فعالین فرهنگی دانشجویی با روحیه ای خستگی ناپذیری سعی در ستاندن حقوق قانونی خود دارند. نمونه های این امر بارز بوده، برای مثال روال سخت ارائه مجوز پخش فیلم به کانون فیلم دانشگاه (آن هم فیلم هایی که مجوز وزارت ارشاد دارند) که تا چندی پیش بر قرار بود، به بحران کشیدن انتخابات شورای صنفی دانشجویان و به بازی گرفتن دانشجویان، برنامه عکاسی از دریاچه ارومیه کانون خیریه حامی دانشگاه و مشکلاتی که ایجاد شد، عدم ارائه مجوز به کانون های شمس، تئاتر و موسیقی سنتی با وجود پیگیری های فعالین. یا اتفاقاتی که پس از شب شعر پاییز کانون ادبیات دانشگاه رخ داد. همه و همه نشان از مقابله دارد نه همراهی.

  habib daneshmand, [۲۸.۰۴.۱۵ ۰۱:۲۵]
  در برنامه شب شعر پاییز کانون ادبیات دانشگاه صنعتی ارومیه شعری توسط یکی از دانشجویان خوانده شد. این شعر به مذاق همین متولیان فرهنگی دانشگاه خوش نیامد. پس از 8 سال برای اولین بار جلسات شورای هماهنگی کانون ها پی در پی برگزار شدند و آقایان با تهدید و ارعاب سعی در برخورد شدید با کانون ادبیات داشتند. حال آن که شعر خوانده شده به تازگی در کتابی که دارای مجوز وزارت ارشاد بوده چاپ شده و در چندین نوبت تجدید چاپ شده بود. باز هم آقایان معتقد بودند شعر خوانده شده مناسب محیط دانشگاهی نبوده و حتی مجوز چاپ کتاب را به رسمیت نمی شناختند. معتقد بودند می بایست فعالیت های کانون تعلیق شود و از 4 ترم تعلیق خواننده شعر سخن می گفتند. پس از این، حدود 80 نفر از حاضرین در برنامه با امضا نامه ای به ریاست دانشگاه تاکید کردند که شعر خوانده شده دارای محتوای مورد نظر آقایان نبوده، برخورد های صورت گرفته توسط آقایان متناسب با محیط آکادمیک و دانشگاهی نبوده و در آن نامه آمده است: « امیدواریم از این پس آقایان جهت رسیدن به منافع گروهی با بحران سازی و سیاه نمایی، مسایل ساده ای از این دست را تبدیل به فاجعه نکنند و با سو استفاده از قانون، کانون را بازیچه قرار ندهند تا هزینه تمامیت خواهی آنان را دانشجو پرداخت نکند. باشد که همه در برابر قانون یکسان باشند.» در نهایت از ریاست دانشگاه خواسته شد که ضمن برخورد با خاطیان جلوی بروز وقایع مجدد را بگیرند. با وجود تلاش های صورت گرفته باز هم خواننده شعر در کمیته انضباطی محکوم گشت.
  مواردی که گفته شد درس عبرتی برای آقایان نبود تا دست از سیاست بازی در محیط دانشگاه بردارند به انجام وظایف قانونی خود بپردازند بلکه بیش از پیش مسیر سابق خود را ادامه دادند.
  چندی پیش شورای صنفی دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه به عنوان نماینده بر حق و قانونی تمام دانشجویان با همکاری دانشگاه تصمیم گرفت تا با برگزاری برنامه های پر نشاط و فرهنگی در قالب مراسمی به بزرگداشت روز مهندس بپردازد تا پس از مدتی فضای خشک یک دانشگاه فنی منعطف تر و شاداب سازد. اما این برنامه هم با وجود مجوز شورای فرهنگی دانشگاه و امضای صورت جلسه توسط اعضای این شورا به مذاق آقایان خوش نیامد و از هر سنگ اندازی در راستای جلوگیری از برگزاری این برنامه کوتاهی نکردند.
  متاسفانه دانشگاه صنعتی ارومیه به دلیل تازه تاسیس بودن دارای امکانات چندانی نظیر سالن اجتماعات، سالن های ورزشی و… نمی باشد و به موجب این مساله دانشجویان و فعالین در برگزاری برنامه های خود همواره دچار مشکل بوده اند. این مساله مورد توجه مجموعه استانداری آذربایجان غربی بوده و فرهنگ سرای خانه جوان که اسم فرهنگ را به دوش می کشد، حاضر شد امکانات خود را با شرایط مناسبی در اختیار دانشجویان و فعالین دانشجویی قرار دهد. آقایان که همه چیز را در سیاسی بازی و منفعت طلبی می بینند و به هر ترتیبی در تلاشند مانع استفاده دانشجویان از امکانات این مجموعه شوند. حتی چند ماه پیش قرار بود فعالین دانشجویی جهت استفاده از مجموعه خانه جوان بازدیدی از این مجموعه داشته باشند که این بازدید با سنگ اندازی ها، انجام نشد. مدتی بعد قرار شد دانشجویان در محل دانشگاه دیداری با ریاست خانه جوان، مشاور استاندار و ریاست دانشگاه داشته باشند و ضمن اطلاع از نحوه استفاده از امکانات آن مجموعه، موارد خود را به مشاور استاندار و ریاست دانشگاه منتقل نمایند. اما این دیدار هم از گزند سنگ اندازی ها در امان نماند که شاید آقایان در دانشگاه توان دیدن تعامل دانشجویان با نماینده های دولت در زمینه فرهنگ و دانشگاه را ندارند.

  habib daneshmand, [۲۸.۰۴.۱۵ ۰۱:۲۵]
  شورای صنفی دانشجویان با توجه به صرفه جویی چند میلیونی و از آن مهم تر موقعیت مکانی خانه جوان، تصمیم به برگزاری برنامه در محل این سالن گرفت. شاید آقایان به یاد نداشته باشند و یا اصلا برایشان اهمیتی نداشته باشد ولی شورای صنفی دانشجویان و دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه به یاد دارند که در گذشته ای نه چندان دور در راه سالن 3000 نفری شهید آهندوست برای یکی از دانشجویان دختر که به کلاس تربیت بدنی می رفت چه حادثه ناگواری روی داد. به همین جهت شورای صنفی دانشجویان تصمیم به برگزاری برنامه در سالن 2000 نفری شهید باکری خانه جوان که دارای موقعیت مکانی مناسبی می باشد گرفت و محیط سالن مراسم، شورای صنفی دانشجویان جهت جلوگیری از بهانه تراشی های واپسگرایان و فرصت طلبان، اقدام به جداسازی محل خواهران و برادران با داربست نمود. همه این ها در محیطی پرنشاط، متناسب با روحیات جوانان و دانشجویان و با حفظ معیار های دینی و به دور از هیچ مشکلی برگزار شد. اما آقایان بهانه تراش و فرصت طلب باز هم بر طبل خود کوبیدند که چه شد و چه نشد و اقدام به تخریب خادمان واقعی دانشجویان نمودند و چه تهمت ها که در مورد دانشجویان ایران اسلامی، این قشر فرهیخته، وظیفه شناس و متعهد که بیان نساختند. همانطور که پیش از این نیز بار ها چنین کرده بودند. کار به اینجا محدود نشد و با باز شدن پای برخی دانشجویان حاضر در برنامه به کمیته انضباطی و محکومیت آنان به هر بهانه ای طعم خوش این برنامه زیر زبان دانشجویان مظلوم دانشگاه صنعتی ارومیه تلخ شد و شاید همه این ها برای افزایش نارضایتی های دانشجویان از وضعیت دانشگاه باشد. در حالی که ریاست محترم دانشگاه در حال تلاش هرچه بیشتر برای بازگرداندن دانشگاه به مسیر حقیقی خود می باشد.
  آری متاسفانه گروهی کوچک در راستای منافع خود امور دانشگاه صنعتی ارومیه را مختل نموده اند و با دروغ پراکنی هایی که مدت هاست ادامه دارد، آبروی دانشجو و خادمین واقعی آن را به بازی گرفته و نه تنها به وظایف خود عمل نمی کنند، بلکه از انجام هر فعالیت فرهنگی توسط دانشجویان جلوگیری می کنند و جز نگاه سلبی چیزی برای ارائه ندارند.
  در نهایت امضا کنندگان حقیقی و حقوقی این نامه از ریاست دانشگاه صنعتی ارومیه، نمایندگان شریف مردم ارومیه آقایان قاضی پور، فتاحی و جهانگیر زاده، نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی، استاندار آذربایجان غربی، وزیر علوم و ریاست محترم جمهور درخواست دارند تا یک بار برای همیشه قاطعانه با این گروه برخورد نمایند. تا باشد که آرامش و ثبات به دانشگاه صنعتی ارومیه بازگردد تا بتواند مسیر رشد و تعالی خود را طی کند و همگان در پناه قانون قرار گیرند.

  شورای صنفی دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه
  کانون ادبیات دانشگاه صنعتی ارومیه
  کانون هلال احمر دانشگاه صنعتی ارومیه
  کانون خیریه حامی دانشگاه صنعتی ارومیه
  کانون فیلم دانشگاه صنعتی ارومیه
  شورای هماهنگی کانون های فرهنگی دانشگاه صنعتی ارومیه
  نشریه دانشجویی امید دانشگاه صنعتی ارومیه
  نشریه دانشجویی آیدین دانشگاه صنعتی ارومیه
  نشریه دانشجویی سراج دانشگاه صنعتی ارومیه
  نشریه دانشجویی صوتی بعد یازدهم دانشگاه صنعتی ارومیه
  انجمن علمی مهندسی معدن دانشگاه صنعتی ارومیه
  انجمن علمی مهندسی هوافضا دانشگاه صنعتی ارومیه
  انجمن علمی مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی ارومیه
  انجمن علمی مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی ارومیه
  انجمن علمی مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی ارومیه
  انجمن علمی مهندسی برق دانشگاه صنعتی ارومیه
  انجمن علمی مهندسی اپتیک و لیزر دانشگاه صنعتی ارومیه
  انجمن علمی مخترعین و محققین دانشگاه صنعتی ارومیه
  انجمن علمی نجوم دانشگاه صنعتی ارومیه
  انجمن علمی مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی ارومیه
  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه
  و بیش از نیمی از دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه

  بیانیه الحاقی
  ———————–

  بسمه تعالی
  کانون های فرهنگی، انجمن های علمی، نشریات، تشکل ها و شورای صنفی دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه در بیانیه ای که با استقبال دانشجویان، کارکنان و اساتید دانشگاه مواجه شد، از مشکلاتشان گفتند. بیانیه مذکور با وجود فضای ایجاد شده توسط آقایان مورد خطاب در بیانیه اول توسط اکثریت قاطع دانشجویان دانشگاه (بیش از نیمی از دانشجویان دانشگاه) امضا شد.
  تاکید می کنیم کلیه خواسته های ما فرهنگی، صنفی و حاکم شدن قانون بوده و منظور از آقایان گروه کوچکی در درون دانشگاه صنعتی ارومیه بوده که با سیاست بازی و منفعت طلبی امور دانشگاه را مختل نموده اند، البته لازم می دانیم جهت پیشگیری از سو استفاده های احتمالی اعلام نماییم منظورمان به هیچ وجه ریاست و حراست دانشگاه نبوده ولی به دلیل حفظ شان موقعیت هایی که این گروه اشغال کرده اند از آوردن نام آن ها پرهیز کرده، هر چند یقین داریم این گروه برای همگان آشکار هستند.

  که متن بیانیه ها الحاقیه همراه با امضا ها موجود است


 5. -------------------------- -یکشنبه, ۴ مرداد ۱۳۹۴ در ساعت ۱۰:۰۲ ق.ظ

  خبری خواندنی درباره وقت احتضار بزرگان(به قلم دکتر غلامعلی رجایی)

  آدرس:

  http://salat.ir/reader.htm.php?read=news&id=6361


 6. shahabi -چهارشنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۴ در ساعت ۴:۲۶ ب.ظ

  گزارش بسیار جالب

  هر آنچه که در مورد دکتر روحانی نمی دانستید

  آدرس صفحۀ گزارش

  http://sorkhehi.blogfa.com/page/1367

  لطفا با ذکر منبع (وبلاگ سرخه ای ها) منتشر نمایید

  با تشکر


 7. ایرانی -چهارشنبه, ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ در ساعت ۷:۰۸ ب.ظ

  چهره گشاده و معتدل جوانی جنابعالی را در کنار احزاب منحرف ان زمان دیدم و بر ان شدم که دل نوشته ای انتقادی ؛ برایتان بنویسم
  اقای شریعتمداری مدیر و مسول
  روزنامه کیهان
  سلام علیکم
  چرا کشور بعد از سه دهه به توسعه نرسید ؟
  ملاک اقتدار یک کشور در چیست ؟
  ایا میتوان کره شمالی را کشوری مقتدر نامید که قدرت مداران در ان کشور بر خود لقب داده اند ؟
  ایا منظور از توسعه و اقتدار ؛ فقط پیشرفتهایی در بعد نظامی است ؟
  چرا با وجود داشتن پتانسیل و امکانات و منابع و سرمایه مادی سرشار از فروش نفت
  و استعداد انسانی لازم ؛
  کشور ما نتوانسته انطور که در شان ایرانیان و تاریخ و تمدن و شجاعت و ایثار فرزندانش است
  به پیشرفت و ترقی و رفاه برسد؛
  و نیز در تبیین ارزشهای مترقی که اموزه ای از دین مبین اسلام و هویت ایرانی مقبول و معقول اجتماعی است و فرهنگ نامیده میشود ؛ موفق نباشد ؛
  چرا مسولین این مملکت به عام ؛ بجای عذر خواهی کردن از مردم شریف و صبور ایران ؛ دو قورت و نیمشان باقی است ؟
  چه عواملی باعث شده که همچنان این مردم و این کشور بعد از سه دهه کار و تلاش مضاعف همچنان ؛ در رده جهان سومی ها بماند و به این دستاورد بزرگ ! افتخار کنند ؟!
  چرا همیشه به انچه دست یافته یا نیافته ؛ قانع بوده ایم و اغراق و بزرگ نمایی ؛ در ان شده و حرکت به سمت جلو به هر حربه و بهانه ای کند شده است ؟
  ایا میخواهید کشور عزیزمان را با دهها کشور عقب افتاده که در سی سال گذشته ؛ بی نام و نشان و بدون منابع و امکانات و درامد خدادادی و نیروی انسانی ماهر بودند ؛
  با امروز شان ؛ مقایسه کنیم ؟
  ایا در اخذ رضایت و خشنودی فرزندان نسل بعد از جنگ تحمیلی ملت ایران ؛ یعنی فرزندان ایثارگرانی که چند صد هزار شهید تقدیم استقلال و ازادی و تمامیت ارضی ؛ به هدف پیشرفت و ترقی ورفاه و ارامش و رضایت و خشنودی مردم ؛ نمودند ؛ موفق بوده ایم ؛
  چقدر اقوام و مرزداران غیور و اقلیت های دینی و مذهبی و در کل ؛ ملتی که نود و هشت درصد ان در دوازدهم فروردین به جمهوری اسلامی رای داد ؛ امروز در صحنه حمایت و مشارکت حضور دارند ؟
  اگر عملکردها مثبت بوده ؛ این همه التماس برای حضور چیست ؟
  اگر مشارکت حق است یا وظیفه ؛ چه عاملی موجب میشود از این حق بهره نگیریم و وظیفه خود را بخوبی ادا نکنیم ؟
  دیکتاتوری از نوع شاهنشاهی و بعثی صدامی و حتی ؛ در لیبی از نوع سلیقه اختصاصی قذافی ؛ و …تا رسید به راه و روشی دیگر از استبداد در سوریه که اکنون محل تاخت و تاز قدرتها و احزاب و فرقه های بزرگ و کوچک ؛ شده است و این نتیجه نارضایتی مردم است ؛ اما هر جا خوشایند سلیقه ما باشد :
  میگوییم بهار عربی یا بیداری اسلامی هر جا نباشد مثل مصر میگوییم تند روی اسلامی و انقلاب را با دیکتاتوری دیگر مصادره میکنیم
  و یا مثل سوریه بخاطر ماندن یک فرد مستبد و بی رحم صدها هزار را به خاک و خون و میلیونها نفر را اواره و نامش را میگذاریم :
  حفظ تمامیت ارضی یا دفاع از اسلام ؛
  هر چند در مقابل گروه کثیفی مثل داعش جنگیدن و ایستادگی کردن ؛ واجب و عبادت است ؛
  اما در اوایل جنگ و نارضایتی در سوریه ؛؛ داعشی وجود نداشت و اگر اسد مثل بن علی ؛ کشور را ترک میکرد ؛ امروز وضع اینگونه نبود و مردم به ارامش دست یافته بودند ؛
  و اگر افراطیون انقلاب را مصادره میکردند انوقت بود که ائتلاف جهانی منطقه ای شکل میگرفت ؛ نه این ائتلافی که ظاهر ان نابودی افراطیون است باطن ان سیاست چماق و هویج و امتیاز گیری و باج خواهی در مذاکرات و سیاستی کثیف است
  که همه طرفهای درگیر به ان الوده شده اند ؛
  از چهارچوب بحث خود خارج نشویم بحث از رضایت و حمایت و خشنودی و رفاه و امنیت فردی و جمعی و اسایش ؛ و اعتماد مردم است و احترام به انان ؛
  در این کشور مردم صاحب واقعی کشور انقلاب استقلال و ازادی هستند
  و اگر در مقطعی از زمان امده اند و خواستار تغییر شده اند پیامی مهم بوده است که ان خواسته و مطالبه فقط مختص تغییر در اجرایی نیست
  مردم خواستار تغییرات اساسی در مقننه قضاییه و دیگر مراکز قدرت در دیگر ارکان حاکمیت نیز بوده و عده ای بی تفاوت درقبال خواست مردم ؛ به روش سلیقه کج خود تصمیم سازی و تصمیم گیری کرده اند

  با یارانه و پرداخت پول نقد به همه مردم که در ان زمان انتقادی جدی بر ان وارد نکردید ؛ در قبال انجام هیچ خدمتی که ظلمی بزرگ به معلولان و ناتوانان جسمی و از کارافتادگان تهیدست و بی سرپرستان است رفاه و عدالت بدست نمی اید و افزایش این مبلغ نه به دو برابر؛ بلکه به ده برابر ؛ به این روش معمول به نابرابری ! و مشکلات دامن خواهد زد ؛
  پویایی یک جامعه با تحرک و نشاط و امید شکل میگیرد و امید به زندگی در سایه ازادی بیان و قلم و نیز ازادی های فردی و اجتماعی و داشتن توان و قدرت در تصمیم گیری انتخاب تفکر سلایق و تحصیل کسب وکار و ..تبلور یافته و رشد میکند ؛ ازادی در تحزب و تکثر احزاب و تشکلهای قانونمند با بهترین اعضا که دلسوز و متعهد و متخصص و صادق و کاردان در عرصه های مختلف باشند بدست می اید
  نا امیدی نتیجه استبداد و دیکتاتوری پنهان است که یک گروه و یک حزب و افرادی بعضا بی تخصص و بیسواد و تنگ نظر و از نظر سیاسی معلوم الحال !
  سه دهه قدرت و تصمیم گیری و تصمیم سازی را برعهده گیرند
  و چون پیشرفت و توسعه ای حاصل نشده این ناکامی را با پیشرفتهای نسبی نظامی تحت الشعاع قرار میدهند
  و نامش را اقتدار میگدارند
  که ضعف و ناکارامدی پنهان بماند
  و این پنهان کاری ها ؛ شکست ها و اغراق و بزرگنمایی موفقیت های کوچک ؛ ادامه دارد

  و اگر به همین منوال پیش رود :
  صدها برنامه پنج ساله دیگر در صورت ادامه روند ورود و پذیرش بعضی از افکار مخرب تصمیم ساز و روند طرد و حذف سلیقه های دلسوز و صادق و متخصص دیگر به بهانه بی تعهدی !
  و عدم تعدیل بعضی از سیاستهای ضرر ده ؛
  که برخی انرا عین اسلام میدانند و برخی دیگر ضد اسلام و پیشرفت ؛؛
  و ربط دادن واژه هایی مثل فتنه و نفوذ به فعالان سیاسی مدنی ؛ حتی خارج از قدرت !
  در هر مراسم و مناسبت سیاسی و اقتصادی و اجتماعی ؛ و سطحی پنداری و تنزل بحث نفوذ از افراط به خبرنگاران و روزنامه نگاران ازاد کشور و صاحبان قلم و رسانه ؛
  کشور و مردم روی گشاده و خندان توسعه همه جانبه را نخواهند دید ؛
  و خشونت و سرکوب پنهان و بی اعتمادی و نارضایتی عمومی و خود سری و قانون گریزی و موازی کاری بعضی از افراد و مراکز قدرت ؛ ادامه خواهد داشت ؛
  مردم ما هوشیار و بیدارند و دنیا امروز یک دهکده کوچک اطلاع رسانی است ؛
  مردم بهتر از دیگران بلدند و میدانند که چگونه به مقدسات دین و مذهب و بزرگان دینی و سیاسی خود احترام بگذارند و به انان اعتماد کنند ؛
  و اگر قرار باشد برای دینداری مردم هزینه ای شود ؛ که سه دهه است این کار انجام میشود ؛ و خروجی قابل قبولی هم نداشته است ؛
  این هزینه در راه پیشرفت و ابادانی و رفاه مردم با برنامه ای تخصصی و منطقی و مترقی ؛ باید انجام شود ؛
  که نتیجه اش ملموس باشد و در سفره مردم دیده شود ؛
  با تصورات رویایی و بعضا متوهمانه نمیشود یک مردم مترقی و کشوری مقتدر را اداره کرد ؛ که هنوز خانواده خود را راضی و خشنود ؛ نکرده ؛
  به دنبال مریدانی در ژاپن و ونزوئلا بگردیم و از جیب خالی فقرای این مملکت انان را حامی نگه داریم !!
  ان بی خبری و بی تفاوتی و بی مسولیتی و وظیفه نشناسی ؛ که در میان مردم رواج پیدا کرده بود ؛ به قول ان دوست شما ؛ که خودش هم قانون گریز بود ؛ لولو برد به جزیره ای در غرب افریقا !
  امروز مردم عزیز و شریف و صبور ما ؛؛ همه حرکات و عملکرد و اقدامات پیدا و پنهان مسولین و مراکز قدرت همه ارکان این نظام مقدس را با دقت و وسواس زیر نظر دارند
  و ریز به ریز مسائل را رصد میکنند
  و نمیشود زین بعد ؛ این مردم را فریب داد و دروغ گفت و یا خطا و یا ندانم کاری مرتکب شد ؛ بدون عذر خواهی !! کوچکترین اشتباه مستلزم عزل یا عذر خواهی رسمی است و این باید در بین مسولین فرهنگ شود
  و فقط مختص دولت هم نیست
  و این کشور وقتی برای تلف کردن و ازمایش و خطا ندارد هر ساعت ان غنیمت و طلاست.
  و با شعار و وعده و عید بهشت و جهنم و ادرس غلط دادن و امورات سطحی و اختلافات درون گروهی و جناحی ؛ و ناکارمدی ها را به حساب توطئه خارجی و دشمن و تحریم و …..ان را تلف نکنیم ؛
  امروز مردم ایران به تعامل با دنیا نیاز دارند و لطفا در نوشته های بی خواننده خود ؛ این تعامل را در روابط با امریکا ؛ خلاصه نکنید ؛ و اگر کشورهایی بعضا همسایه حسود و حساس شده اند بخاطر این است که میدانند ایران بر مدار توسعه و منطق قرار گرفته است ؛
  امروز مردم ایران ؛ به ازادیهای فردی و جمعی در قالب احزاب و تحزب و گسترش ان در جهت روشنگری و شفاف سازی نیاز دارند ؛
  لطفا در روزنامه پر مخاطبتان ! کیهان ؛ انرا با واژه های نامآنوس و ناوزین فتنه و نفوذ ؛؛ و تنزل ان در حد خواننده های ؛ کوچه و بازار؛ این فضای باز و امن سیاسی مدنی را که بعد از حماسه مردم در خرداد نود و دو ؛ ایجاد شده ؛ به کام خلق تلخ ننمایید !
  امروز کشور نیاز به اتحاد و انسجام بزرگان از جمله رهبر معظم انقلاب و حضرت ایت الله هاشمی رفسنجانی و دولت و مردم و همه سلیقه های چپ و راست و معتدل و مستقل و اقوام و ادیان و مذاهب دیگر دارد ؛
  و این اجماع برای پیشرفت و رفاه و توسعه و حفط استقلال و ازادی و جمهوریت اسلام و نیز حفظ تمامیت ارضی و پویایی و نشاط و شادابی جوانان و مردم و در نهایت اقتدار واقعی ؛ ضرورت دارد ؛؛
  لطفا به دوستان خود بگویید از تضعیف بزرگان دیگر به نام رهبر انقلاب و نیز طرد و حذف جناح دیگر به بهانه بی تعهدی ؛ و ادامه روند اعمال تبعیض و تعصب به اقوام ؛ و موازی کاری و دخالت در کار دولت محبوب مردم مورد تایید رهبری و دخالت و مانع تراشی در روند تعامل و سیاست خارجی و این همه حمله و هجمه به تدبیریان و خردورزان ؛ خود داری نمایند ؛ نگارنده این دل نوشته سیزده سال داشت ؛ که انقلاب پیروز شد ؛
  و اکنون پنجاه سال دارد؛
  در استانی زندگی کرده ایم که مردم صبور این خطه ؛ خاطرات تلخ و شیرین و مراحل متفاوت پر فراز و نشیبی را پشت سر گذارانده اند
  و مقاوم و استوار در مقابل حمله ها و توطئه های رنگارنگ ؛؛ ایستادند
  سختی و مشقت طاقت فرسای ان دوران را به جان خریدند ؛
  و زندگی خود را فدای اینده روشن کشور و فرزندان این مرز و بوم کردند؛
  در این سی و هفت سال ؛ جدا از هشت سال دفاع مقدس و تقدیم بهترین فرزندان خود در این راه ؛ که به دست توانای همین مردم انجام شد ؛
  بقیه انرا ؛ خوب یا بد ؛ ساختیم ؛
  لطفا به صدا و سیمای میلی اتان بفرمایید در این کشور ادیان و اقوام و مذهب و زبانهای دیگر نیز وجود دارند و عملا به این توصیه بیاندیشند ! نه با گذاشتن یک اواز محلی سرو ته قضیه را جمع کنند و حفظ ظاهر نمایند !! به سلیقه دگر اندیش ؛ که اکثریت جامعه نیز هست اصلا ؛ توجهی ندارند بماند ؛ اما این قشر از جامعه ایرانی هستند و یقینا تک تک انان دلسوزی و صداقت و تعهدشان به کشور و انقلاب بیشتر از شماست
  و در این سه دهه بیشتر ؛ دیندار کردن و متعهد نمودن مردم را پر رنگ دیدیم
  و عرصه های دیگر را رها کردند ….
  و این بود که ریا و تظاهر و تملق بیشتر در جامعه مشهود شد و عده ای برای بدست اوردن شغل بهتر و قدرت و مدیریت و پول و مقام و رانت و ریا را انتخاب کردند و مومن نشده متعهد و متدین شدند ؛
  اما مردم ما تمکین کردند و گول اپوزسیون وابسته به بدخواهان را نخوردند ؛
  و در این مدت شیشه ای بدست مردم شکسته نشد ؛ نه به خاطر رضایت از وضع موجود ؛
  بلکه ؛ امیدوار بودند….
  به ازاد اندیشان و بزرگانی در کشور ؛ روزی در فکر توسعه همه جانبه باشند ؛
  ان روز فرا رسیده است…
  و فرزندان ما تحمل و سعه صدر و تمکین ما را میستایند اما در فکر ایرانی اباد و ازادند و بی تفاوتی و بی توجهی را در قبال کشور و مردم خود نمی پذیرند
  و از دولت تدبیر و امید با جان و دل حمایت میکنند
  و تبعیض و تعصب و ناکارامدی و شعار و قانونگریزی و دروغ و بی تخصصی را ….
  در مدیریتها و تصمیم سازی ها ؛ مترقی تلقی نمیکنند

  همانطور که تصمیم سازی و تصمیم گیری و نفوذ افراطیون و نیز وابستگان به بدخواهان برای کشور خطر دارد…..
  به همان اندازه بیسوادی و ناکارامدی و بی تخصصی برای یک نماینده مجلس و گزینش ها ی جناحی برای مسولیتها و تصمیم گیریهای بزرگ سطح کلان و پایین انهم ؛ نه فقط در دولت بلکه در مجلس و تمامی ارکان نظام خطرناک است ؛
  اگر افرادی اسلام نیاورده باشند و یا در مومن و متدین بودن انان شک وجود داشته باشد
  و یا اصلا وظایف و فرائض دینی را به خوبی انجام ندهند ؛ و شهروندان عادی جامعه باشند ….
  هیچ مشکلی برای اسلام و مسلمین و انقلاب و کشور بوجود نمی اورند
  اما خدای نخواسته اگر شبیه همین افراد بیایند و با ریا و تملق اسلام را بپذیرند و خود را متعهد و انقلابی و پایبند نشان دهند و سجاده روی دوش خود گذارند و متدین و مومن پنداشته شوند
  و بی تخصص و بی علم و بی تحمل و تنگ نظر مدیریت جامعه را بعهده گیرند ؛ انوقت است که اشکال دارد و افتی پنهان هستند که به شاهرگ اصلی در هر عرصه و حوزه ای وصل شده و ملت امروز انان را لباس شخصی و
  افراطیون و خشونت طلب و انحصار گر و تمامیت خواه ؛ و قدرت طلب مینامند ؛
  و احتمالا جنابعالی و بعضی از دوستانتان این طیف را همان مومن و متدین !
  و سه دهه است که در این کشور این نوع افراد پرورش می یابند که زندگی واقعی انان با انچه تظاهر کرده اند اسمان و زمین است ؛

  همه صادقان به انقلاب و اسلام و کشور ؛ که بعضا تلاشگر و شجاع و متعهد و نیز متخصص هستند ؛افراطی نیستند؛ همانطور همه دلسوزان و ازاد اندیشان و متخصصانی که خارج از دایره قدرت منتقد هستند ؛ ضد انقلاب و نفوذی و مرتد یا فتنه نیستند ؛!
  اما انانی که از در و دیوار سفارتها بالا میروند و اگر هوا پس باشد انرا به گردن دیگران می اندازند و اگر وضعیت خوب باشد به ان افتخار میکنند….
  قطعا توطئه گرانی وابسته به بدخواهان خارجی هستند ؛ که مخالف و مانع ایرانی پیشرفته و مقتدر هستند ؛
  و مردم اگاهند و هوشیار ؛ و هیچ اشکالی در ان نیست که بعضی از دوستان حضرتعالی در مقابل بعضی از توطئه ها ؛ خود را به خواب میزنند و با شنیدن صدایی با واژه فتنه بیدار میشوند !!!
  در پایان اگر کشور بعد از سه دهه کار و تلاش به توسعه همه جانبه مطلوب مردم خود و همچنین در امار و ارقام جهانی در وضعیت مناسبی نیست دلیل عمده ان ؛ باوجود خواست و مطالبه و اراده مردم در مقاطعی از زمان برای تغییر ؛ این تغییرات فقط در قالب یک جابجایی افراد انهم در قوه مجریه بوده و هیچ تغییر و اصلاح و تجدید نظر محسوسی در قوانین و سیاستهای کلی و برنامه و راه روش و تفکر و سلایق افراد و نیز دیگر ارکان قدرت غیر از قوه مجریه ایجاد نشده است ؛
  و اقتدار کشور و توسعه همه جانبه ؛ باید در بعد اقتصادی در تولید و صنعت و صادرات و نیز در سفره مردم ؛ محسوس…
  و در زندگی و رفتارها ی مترقی و اسلامی تک تک افراد بعنوان یک فرهنگ بر امده از اموزه های دینی و ملی ؛ ملموس ؛ و احترام ها و اعتمادهای دیگر ملل و دولتها به ایران و ایرانی ؛در خارج از کشور اشکار باشد ؛
  لطفا نوع نگرش و رویکرد خود را به ملت ایران به عام و کشور برای اینده روشن ایران ؛ تغییر دهید و از رویا و توهم و تصورات ذهنی بر امده از تنگ نظری و انحصار و تمامیت خواهی و تعصب و تبعیض بیرون ایید ؛
  لطفا در جوابیه از استفاده و بهره گرفتن از شهداء گرانقدر و مقام معظم رهبری و دفاع مقدس که عزیز و متعلق به همه مردم ایران هستند پرهیز کنید و به قول اقای زیبا کلام ؛ از وازه فتنه و نفوذ برای دفاع از خود ؛ نامی نبرید چون به شهروندان عادی نمیچسپد ؛
  و اکثریت مردم از زبان شما نخواهند پذیرفت ؛

  به امید ایرانی مقتدر و پیشرفته
  شهروندی عادی از اقوام ایرانی


 8. احمد شا پورگان -سه شنبه, ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ در ساعت ۱۱:۱۶ ق.ظ

  باسمه تعالی
  با سلام خدمت مسئولین نظام و نمایندگان محترم و اصحاب رسانه جمعی از زیان دیدگان صنعت قند و شکر از مسئولین اجرایی دولتی می خواهند که از واردات بی رویه شکر و محصولات مختلف دیگر کشاورزی به شدت خوداری و به فکر تولید ملی و صادرات ان باشند مهندسین کشاورزی در راستای تامین امنیت غذایی و خود اتکائی می گویند اگر بخواهیم کشاورزان در روستا بمانند باید سازمان های مختلف دولتی از دخالت در قیمت گذاری و مقایسه غیر علمی و فنی با قیمت های جهانی با تولیدات داخلی به شدت خودداری کنند همین مقایسه های غیر معقول است که اکثر روستاهای کشور خالی از سکنه و هجوم به شهرها اورده اند مسئولین انجمن قند وشکر میگویند سال 93 و سال94 بیشترین زیان را به صنعت قند و شکر به خاطر واردات بی رویه و پایین اوردن تعرفه شکر از 130% به 40% به این صنعت خسارت زده اند اساتید اقتصادی می گویند در اغلب کشور های جهان برای امنیت غذایی خود تعرفه های سنگینی وضع می کنند چرا باید حدود 10 کارخانه قند و شکر به خاطر واردات و قیمت گذاری سازمان های دولتی تعطیل و چرا باید قیمت برنج و حبوبات کیلویی 8000 تومان باشد ولی قیمت شکر تولیدی با این حجم سرمایه گذاری 250 میلیارد تومانی و حدود 300 نفر نیرو کار متخصص و کشت پر زحمت چغندر قند از مزرعه به کارخانه و با هزینه های مختلف و تورم چندین ساله ایا این چه منطقی و با چه انگیزه ای دولت قیمت شکر را برای سال 94 و 95، 2300 تومان تعیین کرده که اکثر کارخانجات قند وشکر گزارش مالی سال 95 را با زیان 50% به سهامداران خود اعلام کردند البته تا این مداخلات و قیمت گذاری های سازمان های مختلف دولتی هست از سرمایه گذاری بخش خصوصی ایرانی و خارجی خبری نیست. البته شخص وزیر محترم جهاد کشاورزی در تاریخ 12/11/1394 با تدبیر و تصمیم شجاعانه و قابل تقدیر با ممنوع کردن واردات گندم و همچنان ممنوع کردن واردات مرغ منجمد از خود مقاومت شایسته نشان دادید، البته واردات بی رویه شکر را هم باید در ردیف ممنوع کردن ان پیگیری کنید.
  اینجانب احمد شاپورگان خواستار رسیدگی مسئولین به این موضوع اساسی هستم. با تشکر
  رونوشت جهت دفتر مقام معظم رهبری
  رونوشت جهت دفتر ریاست محترم جمهوری
  رونوشت جهت ریاست محترم مجلس شورای اسلای
  رونوشت جهت وزیران محترم جهاد کشاورزی و صنعت و تجارت
  رونوشت جهت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی
  رونوشت جهت اصحاب رسانه و فعالان اقتصادی
  12/11/94


 9. سعید ابراهیمی -سه شنبه, ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ در ساعت ۴:۲۷ ق.ظ

  سلام من در تاریخ هفده خرداد نود پنج ساعت یازده و نیم شب رفتم حرم امام خمینی در ورودی پارکینگ اتومبیل من رو بازرسی کردن همچنین خود من رو بازرسی کردن موقع بازرسی با حالت توهین امیز سوال های بی ربط می پرسیدن شغلت چیه از کجا میای برای چی اومدی زیارت بعدشم اتومبیل رو توقیف کردن گفتن باید پیاده بری حرم زیارت رفتم زیارت برگشتم اتومبیل رو تحویل بگیرم رییس کلانتری میگه ابراهیمی چهرت یادم می مونه یک بار دیگه بیای اینجا بازداشتت می کنم میگم چرا زیارت اومدن جرمه میگه برای کسایی که تنهایی میان جرم خیلی توهین امیز میگه برو برای هم محلاتیات تعریف کن این چه وضعشه بی قانونی تا چه حد با این کارشون مطمعن باشید من هیچ وقت پامو اونجا نمیزارم زیارت که بخوان توهین کنن فایده نداره فقط من نبودم اکثر کسایی که تنهایی میومدن همین کارو می کردن می تونم این موضوع رو بهتون ثابت کنم 

آخرین اخبار